משפחה וקהילה

מה זה חוטי סריגה ואילו סוגים קיימים

חוטי סריגה

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

סריגה היא תחביב פופולרי שאנשים רבים נהנים ממנו. זו גם דרך מצוינת להישאר בריאים ולהכיר חברים. חוטי סריגה משמשים לסריגה בתהליך ארוך ומתמשך. הסוג הנפוץ ביותר של חוטים עבור סריגה הוא צמר או כותנה והוא מגיע בצבעים, מרקמים, עוביים ואורכים שונים.

הם משמשים ליצירת כל מיני פרויקטים כמו צעיפים, שמיכות, סוודרים ועוד. ניתן למצוא אותם במותגים ובגדלים רבים ושונים כך שיש משהו לכל אחד.

מה זה חוטי סריגה

חוטי סריגה הם הסיבים הדקים דמויי החוטים המשמשים בסריגה. הם מגיעים במגוון צבעים ומרקמים, ויש להם שימושים רבים. קשירה היא טכניקה ליצירת בד על ידי שזירת חוט או חוט מעל או מתחת לחוט או חוט אחר. הבד שנוצר יכול לשמש לייצור פריטים שונים כולל כובעים, צעיפים, שמיכות, שטיחים ושטיחי קיר.

בנוסף הם סוג של חוט המשמש בסריגה. הם עשויים מצמר, כותנה, משי או תערובת של סיבים אלו. החוט מסובב בדרך כלל לחוט על ציר ביד או במכונת טווייה חשמלית.

למעשה הם קיימים כבר אלפי שנים ונעשה בהם שימוש בסריגה מאז שנות ה-1800. החוט נוצר באופן מסורתי משיער בעלי חיים אך הופעת הסיבים הסינתטיים אפשרה מגוון רב יותר בסוגי החוטים הקיימים כיום.

סוגי חוטי סריגה

חוט סריגה הוא סוג של חוט המשמש במיוחד עבור סריגה. הוא עשויי מגדיל אחד של כותנה או סיבים טבעיים אחרים, והוא עשויי להיות מעוות למספר גדילים אשר לאחר מכן משולבים יחד.

בנוסף הם מגיעים בהרבה צבעים ועוביים. העובי תלוי בסוג החוט ממנו הוא עשוי, כמו גם בגודל ובצורה של המחטים המשמשות לסריגה.

העוביים הנפוצים ביותר מפורטים להלן:

  • דק - 0.5-0.75 מ"מ או פחות.
  • בינוני - 0.76-1 מ"מ.
  • כבד - 1-2 מ"מ.
  • כבד במיוחד - 2-3 מ"מ.

תפריט נגישות אתר