בריאות ורפואה כללית

טיפול בOCD - תרופות וטיפול

טיפול בocd Min

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

או סי די הוא מצב בריאותי נפשי שניתן לטפל בו על ידי טיפול קוגניטיבי התנהגותי ותרופות. תרופות אלו פועלות על ידי חסימה או הפחתת סרוטונין במוח והן גם עוזרות להפחית קומפולסיות הקשורות ל-OCD כמו בדיקה או ניקוי. כמו כן, ישנן תרופות רבות הזמינות למקרי טיפול בOCD כולל תרופות נוגדות דיכאון, תרופות נגד חרדה ותרופות אנטי פסיכוטיות. עם זאת, תרופות אלו פועלות רק במקרים מסוימים. אדם הסובל מ-OCD צריך תמיד להתייעץ עם רופא לפני נטילת כל טיפול.

תרופות משמשות גם בשילוב עם טיפול קוגניטיבי התנהגותי לטיפול בתסמיני OCD. תרופות נוגדות דיכאון כמו מעכבי ספיגה חוזרת של סרוטונין סלקטיביים (SSRI) נרשמים בדרך כלל כדי לעזור להפחית את חומרת התסמינים כמו אובססיות וכפייתיות, בעוד שתרופות אנטי פסיכוטיות עשויות לשמש אם אפשרויות טיפול אחרות אינן יעילות או אם תסמיני OCD גורמים למצוקה משמעותית או פגיעה בתפקוד.

ככלל, טיפול בOCD לוקח זמן כדי להראות תוצאות ועל המטופל להיות מחויב לתהליך.

טיפול בOCD - טיפול קוגניטיבי התנהגותי

בריאות הנפש היא נושא מורכב ולעתים קרובות לא מובן כהלכה. עם המודעות הגוברת לנושאי בריאות הנפש, ישנם יותר טיפולים זמינים לאנשים עם הפרעות נפשיות. אחד הטיפולים הפופולריים ביותר הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT).

טיפול קוגניטיבי התנהגותי הוא סוג של פסיכותרפיה המסייעת לאנשים עם הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית (OCD) לשנות את המחשבות, הרגשות וההתנהגויות שלהם. זהו סוג של טיפול בשיחות המסייע לאנשים עם חרדה והפרעות בריאות נפשיות אחרות על ידי זיהוי המחשבות וההתנהגויות הגורמות למצוקה.

בסוג זה של טיפול, האדם לומד לזהות מחשבות ודפוסי התנהגות בעייתיים ולהחליף אותם במחשבות מועילות יותר, מה שיכול להוביל לשיפור איכות החיים, כמו גם להפחית תסמינים כמו דיכאון, חרדה והפרעה טורדנית כפייתית (OCD).

תפריט נגישות אתר