אבחון וטיפול לילדים

בעיות רגשיות אצל ילדים - כל הידע הנדרש בתחום

בעיות רגשיות אצל ילדים Min

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

בעבר, ילדים קיבלו לעתים קרובות משמעת על התנהגות לא נכונה. כיום, הורים נוטים יותר להשתמש בשיטות המקדמות הערכה עצמית ויציבות רגשית.

להלן כמה מהבעיות הרגשיות הנפוצות ביותר אצל ילדים:

  • חרדה
  • דיכאון
  • חרדה חברתית
  • הפרעת קשב וריכוז (ADHD)

בעיות רגשיות אצל ילדים אינן משהו שאנו שומעים עליו לעתים קרובות. ישנן בעיות רגשיות רבות שעמן מתמודדים ילדים והשכיחות שבהן הן חרדה, דיכאון וכעס. בעיות רגשיות אלו יכולות להיגרם מגורמים רבים כמו טראומה, התעללות או הזנחה.

ילדים שחוו טראומה לרוב יראו סימנים של דיכאון או PTSD. הם עשויים להתקשות לישון, לאכול ולהתרכז במשימות היומיומיות שלהם. הם עשויים גם להרגיש שהם לא יכולים לסמוך על אף אחד ומרגישים מאוד בודדים בעולם.

חרדה היא הפרעה המאופיינת בדאגה מוגזמת לדברים יומיומיים כמו עבודה בבית הספר או חברויות. ילדים עם חרדה עשויים לפחד ללכת לבית הספר כי הם עלולים לדאוג שהם יעשו טעות או יביכו את עצמם מול חבריהם.

דיכאון הוא יותר מסתם הרגשת עצב ליום אחד; זה מרגיש עצוב במשך שבועות ארוכים ללא הקלה כלשהי מהעצב. דיכאון יכול להוביל למחשבות אובדניות מה שאומר שזהו

ילדות היא תקופה שבה ילדים פתוחים לבעיות רגשיות. הם עדיין לא מודעים להשלכות ואין להם את היציבות הרגשית להתמודד איתן.

ילדים יכולים להיות מושפעים מגורמים רבים ושונים כמו חיי משפחה, סביבה חברתית ובריאות נפשית. זה יכול להוביל לבעיות רגשיות אצל ילדים כמו חרדה, דיכאון או הפרעות התנהגותיות.

בעיות רגשיות אצל ילדים יכולות להיגרם ממספר דברים: חיי משפחה, סביבה חברתית ובריאות נפשית.

אנו מקווים שמאמר זה סיפק לכם את המידע הרלוונטי בעיניכם בנושא בעיות רגשיות אצל ילדים.

תפריט נגישות אתר