תקציבולטור

הצעת תקציב העירייה לשנת 2012

התקציבולטור - מוציאים את תקציב העירייה מחושך לאור

בשנה שעברה, לקראת הצעת תקציב העירייה לשנת 2011, החלטנו שמספיק. הגענו למסקנה שזה לא הגיוני שגוף שמייצג אותנו כתושבות ותושבים בתל אביב יפו לא מנהל את התקציב באופן שקוף. לכן, פעלנו בשני מישורים:
 
1) פתחנו בקמפיין "התקציבולטור" - העלינו את כל הנתונים של הצעת התקציב לאתר נוח וידידותי למשתמש, ובעצם לא רק הפכנו את התקציב לשקוף, אלא גם הנגשנו אותו (מה שהעירייה הייתה אמורה לעשות בעצמה, וסירבה בתוקף).
 

מלך הגמדים

אל תתנו לחולדאי לעבוד עליכם

ראש העירייה מתגאה בכך שעיריית תל אביב יפו היא "הכי שקופה" לפי דו"ח של החברה להגנת הטבע, אבל מי באמת קידם את השקיפות?

בישיבת התקציב הכריז ראש העירייה, רון חולדאי, שוב ושוב כי עיריית תל אביב יפו הוכתרה להיות העירייה השקופה ביותר על פי דו"ח של משמר המועצה בחברה להגנת הטבע. חולדאי נאחז באמירה הזו כמוצא שלל רב. אבל מה האמת המסתתרת מאחורי גאוותו של חולדאי?

להורדת הדוח המלא: http://www.teva-tlv.co.il/wp-content/uploads/Invisible-Cities.pdf


קל להוביל, כשאין מתחרים


ראש העירייה חולדאי שכח לומר לציבור שהדוח קובע כי גם בעיר "השקופה ביותר" השקיפות היא רק עניין יחסי לערים האחרות. כבר בפתיחת הדוח נכתב: "גם בערים השקופות ביותר במחוז, מצאנו כי מידע סביבתי ומידע תכנוני עדכני הם עדיין מרכיב שולי מסך המידע המוצג לתושבים." זה שאתה הראשון לא אומר הרבה, אם אין לך מתחרים אמיתיים...

יוצאים לפעילות שטח - כדי לקבל תקציב נגיש ושקוף

התקציבולטור ממשיך לככב, ועיר לכולנו תצא בשבוע הקרוב לפעילות שטח, כדי להחתים את תושבות ותושבי העיר על עצומה, הדורשת מהעיריה לפרסם את תקציב 2010 בפורמט אלקטרוני - למשל בקובץ אקסל. פירסום כזה יאפשר לכולנו לדעת לאן בדיוק הולכים כ-4.5 מיליארדי השקלים, אותם מוציאה העיריה כל שנה.

את הפעילות מרכז להב זוהר, חבר בסיעה המורחבת של עיר לכולנו. מי שמעוניין להצטרף מתבקש לתאם מראש עם להב, lahavaz@gmail.com, או יונתן, yjonas83@gmail.com.

לפניכם הקריאה של להב לפעולה, כפי שנשלחה במיילים פנימיים של עיר לכולנו: