כפר שלם

רחוב בכפר שלם ייקרא על שמה של רחל דוד שרעבי

הישג חשוב וסמלי לאהרון מדואל: רחוב בכפר שלם יקרא על שמה של שרעבי ז"ל, מהידועות שבנשות השכונה

 אהרון מדואל, יו"ר תנועת עיר לכולנו ומועמדה לראשות העיר ת"א - יפו, השיג אמש הישג חשוב וסמלי, כאשר אושרה הצעתו בועדת השמות וההנצחה העירונית, לקרוא רחוב בכפר שלם על שמה של רחל דוד שרעבי ז"ל, תושבת כפר שלם.
 
רחל דוד שרעבי, מהידועות שבנשות כפר שלם, שימשה מאז עלותה ארצה ב-49 מתימן כרופאה מרפאה של ילדי ותושבי כפר שלם. היא זכתה לשם במיקצועה ובמיוחד בסיוע שהגישה לעקרות, מטופלים ומטופלות הגיעו אליה מכל רחבי הארץ.
 

מטמון האוצרות של קריית ספר

בחול המועד סוכות תשע"ג

תנועת עיר לכולנו הוקמה מתוך שילוב ידיים של מאבקי תושבים בשכונות תל אביב יפו - מתושבי כפר שלם שנלחמו על זכותם לקורת גג אל מול העירייה שדרשה לפנותם עד לתושבי קריית ספר שנאבקו על השטח הציבורי הפתוח שהעירייה רצתה לייעד למגורי יוקרה.
 

הצלחה לתושבי כפר שלם

תביעות הפינויים הוקפאו

תנועת עיר לכולנו מלווה את מאבקם של תושבי כפר שלם, שחברת חלמיש העירונית התעמרה בהם שנים ארוכות בדרישה לפנותם מבתיהם. אהרון מדואל (בתמונה, באחת ההפגנות נגד חברת חלמיש), מזכיר ועד כפר שלם וחבר מועצת העיר מתנועת עיר לכולנו, היווה את אחד מעמודי התווך של המאבק הארוך שהגיע החודש לסיומו המשמח.
 
להרחבה על מאבקם של תושבי כפר שלם - באתר "עבודה שחורה"
 
גלובס מדווח:

"להפסיק ההתנכלות של חלמיש לתושבי כפר שלם"

מיליונים מופנים לעורכי דין כנגד התושבים בשעה שהחשדות לשחיתות מרקיעי שחקים

אמש (ג' 15.3) צעדו מאות תושבים ותושבות כפר שלם ונוספים במחאה על התנהלותה של חברת חלמיש. חברת חלמיש היא חברה עירונית-ממשלתית שהוקמה כדי להבטיח דיור ציבורי ופינוי בהסכמה של תושבי כפר שלם, אבל מפנה את רוב התקציב שלה לתביעות משפטיות נגד התושבים. לפני שבועיים התקיימה הפגנה משותפת של תושבי יפו והשכונות מול משרדי חלמיש ביפו. חבר המועצה מטעם עיר לכולנו, אהרון מדואל, אמר: "ההפגנה הזו היום היא עוד צעד במחאה המתמשכת של תושבי כפר שלם נגד חלמיש. לא ננוח ולא נשקוט על שתושבי כפר שלם והשכונות יזכו ליחס צודק והוגן מראש העירייה רון חולדאי, משר השיכון ומחלמיש עושת דברם".

הצעדה יצאה מהכיכר המרכזית בכפר, כיכר שמעון יהושוע ז"ל, אל רחובות מח"ל ומשה דיין וחסמה את התנועה ברחובות. התושבים קראו אל עבר כוחות המשטרה הגדולים "ממשלה לעשירים, משטרה לעניים!". על השלטים נכתב "חולדאי, גם מובארק היה טייס", "אטיאס תתפטר", "חולדאי משת"פ של בעלי ההון", "חלמיש מושחתת" ועוד. התושבים מחו כנגד שר השיכון, אריאל אטיאס מש"ס, ואמרו שהמפלגה מזניחה ומפקירה את השכונות שמצביעות לה.

מאות בהפגנה נגד חלמיש: "די לנישול"

יהודים וערבים יחד

חמש מאות איש ואישה הגיעו הערב למחות נגד מדיניות הנישול של חברת חלמיש וראש העירייה, רון חולדאי. יהודים וערבים יחד, תושבי כפר שלם, יפו והשכונות - התאחדו כדי למחות על כך שמקום לטפל במצוקת הדיור, חברת חלמיש רודפת את התושבים באמצעות עורכי דין במליוני שקלים.

במהלך ההפגנה נחסמו שדרות ירושליים לדקות ארוכות. המפגינים קראו: "חולדאי, גם מובארק היה טייס!"

ההפגנה ייחודית בכך שתושבי כפר שלם, יפו, סומייל, גבעת עמל - יהודים וערבים יחד, התאחדו מול המדיניות הכלכלית הדורסנית מבית מדרשם של חולדאי ושר השיכון אטיאס, המבוצעת בפועל על ידי חברת חלמיש. חלמיש מוציאה למעלה מ-2 מליון ₪ בשנה על משרדי עורכי דין במטרה להתיש את תושבי כפר שלם ודיירי דיור ציבורי בתביעות משפטיות ולהביא לסילוקם. כסף זה נלקח מסך תקציב של 3 מליון ₪ שהיה אמור לשמש לשיפוץ ושיכון בדיור ציבורי בדרום העיר ויפו.

מחר: הפגנה נגד חלמיש - תושבי כפר שלם, יפו והשכונות

לא לגירוש התושבים מבתיהם!

מחר (ג' 1.3 18:00 בכיכר המזרקה ביפו) יצאו תושבי כפר שלם, יפו והשכונות להפגין נגד חברת הדיור העירונית חלמיש.

חלמיש מוציאה למעלה מ-2 מליון ₪ בשנה על משרדי עורכי דין במטרה להתיש את תושבי כפר שלם ודיירי דיור ציבורי בתביעות משפטיות ולהביא לסילוקם. כסף זה נלקח מסך תקציב של 3 מליון ₪ שהיה אמור לשמש לשיפוץ ושיכון בדיור ציבורי.
בכפר שלם חלמיש מנהלת מלחמת חורמה כנגד ילידי השכונה, מתכחשת לזכויותיהם ולקריטריונים המקובלים לפינוי-פיצוי ומתעלמת מעבודתה של וועדת המשנה של מועצת מקרקעי ישראל.
בשעה שעשרות דירות עומדות ריקות ביפו וממתינות לשיפוץ, כמאתיים משפחות זכאיות עומדות בתור ולא מקבלות פיתרון דיור.
קומץ של משרדי עורכי דין מקורבים מתעשרים על חשבון כספי ציבור וממררים את חיי הדיירים.

אירוע פייסבוק: http://www.facebook.com/event.php?eid=104977692915378

אנו תובעים:

  • הפסקה לאלתר של התביעות המשפטיות.
  • החלפת הנהלת חלמיש.
  • שיפוץ מיידי של הדירות הפנויות לטובת הזכאים.

עניים? לא אצלנו

לחלק את המשאבים למי שאין לה

אתמול הציגה הקשת הדמוקרטית המזרחית לוועדת המשנה של מינהל מקרקעי ישראל את עמדתה בנושא הנחלות הפנויות במושבים והשאיפה של משרד החקלאות לחלק אותן חינם – לחברים מהמגזר החקלאי. עמדתנו הייתה כי אם מחליטה המדינה לחלק משהו בחינם לאזרחיה, כדאי שהדבר ייעשה על פי עקרונות הצדק החלוקתי, ומה שצריך להנחותה היא השאיפה לשוויון וגם מושג ההעדפה המתקנת. במילים פשוטות, אם המדינה מחלקת חינם את המשאב הכי יקר שלה, כדאי שתתחיל עם אלו המוחלשים ביותר.

הגינה הקהילתית בכפר שלם קוראת לכן

התושבות והתושבים מוזמנים להצטרף לפעילות הגינה

בכפר שלם פועל גינה קהילתית ותיקה המושכת אליה פעילים ומבלים רבים: הורים עם עגלות, קשישים ועובדות סיעוד, ילדים, נכים, הורים ו"סתם" תושבים ובעלי "אצבעות ירוקות".

כפר שלם: ההפגנה הסתיימה, המאבק בעיצומו

מאות מתושבי כפר שלם חסמו אתמול בערב את מרכז הכפר, בתהלוכת מחאה על הנסיונות של חברת חלמיש לפנות אותם מבתיהם ומרכושם.


צילום: אקטיבסטילס

במהלך ההפגנה, קבעו התושבים שלט בכיכר שליד סעדיה, לזכר שמעון יהושוע שנהרג בשנות ה-80 בעודו מתבצר על גג ביתו ומנסה למנוע את הריסתו. לאחר מכן חסמו התושבים במשך כרבע שעה את הצומת הראשית, בדרך ההגנה משה דיין.

עמודים